Dolomity - Dzień 15

piątek, 13 sierpnia 2010

Nie pada! Niebo jest zachmurzone ale liczymy że się rozpogodzi. Dziś chcemy koniecznie przejechać przez przełęcz Brenner czyli wjechać do Austrii. Pogoda się poprawiała a my mijaliśmy ostatnie, bardzo zadbane, małe, włoskie miasteczka południowego Tyrolu z charakterystycznymi dla tego regionu pięknie zdobionymi domami.

Wdrapując się na przełęcz mijaliśmy innych rowerzystów z sakwami i zazdrościliśmy im że mają z górki;). Po drodze często ukazywała się nam autostrada do Innsbrucku której konstrukcja robiła duże wrażenie – zwłaszcza najwyższy na naszym kontynencie most Europabrücke który został zbudowany na wysokości 192m ! Zjazd z przełęczy po stronie Austriackiej ma długość prawie 40km i kończy się w Innsbrucku (547 m n.p.m.) My w połowie tej trasy rozbiliśmy namiot.

1 komentarze:

Anonimowy,  8 października 2010 16:03  

Łukasz siedzę ponad dwie godziny na Waszej stronie i ZAZDROSZCZĘ! Niesamowita sprawa, że w taki sposób za tak niewielkie pieniądze można spędzić urlop obcując tak blisko z przyrodą, poznając masę ludzi i odkrywając miejsca niedostępne dla zwykłych turystów. Ogromne wrażenie robi pomysł wyprawy do Nepalu na ROWERZE! Stary "szacunek" Obyście przywieźli mase niezapomnianych wrażeń i niebanalnych historii.
PS. będę z niecierpliwością czekał na relacje na stronie!
Pozdrawiam Marcin Szwabiński

Prześlij komentarz