Kaszuby - Dzień 1 - Toruń /Tuchola

sobota, 29 maja 2010

Z Torunia wyjechaliśmy o 8 rano. Do Bydgoszczy dojechaliśmy niebieskim szlakiem rowerowym biegnącym po północnej stronie szosy nr 80. Nad Bydgoszczą kłębiły się ciemne chmury, które poczekały na nas z opadem;( Przeczekaliśmy ulewę i ruszyliśmy dalej. W minucie się rozpogodziło i w słońcu zmierzaliśmy w kierunku zalewu Koronowskiego. Krótki odpoczynek w Samociążku nad wodą i pedałujemy dalej.
Trasa wzdłuż zalewu jest bardzo urokliwa! W Nowym Jasieńcu skręciliśmy na Wielonek i otoczeniu pól rzepakowych, komfortową drogą zbliżaliśmy się do Brdy.

Pogoda była dość niepewna…ciemne chmury z piorunami straszyły nas z oddali. Na szczęście burza została nad zalewem a my wjechaliśmy do zjawiskowego lasu…

Trasa stała się trochę bardziej wymagająca . Niejednokrotnie musieliśmy schodzić z rowerów i przenosić je nad zwalonymi drzewami lub prowadzić je po stromych, błotnistych zboczach.

Po 18tej dotarliśmy do idealnego miejsca na nocleg! Rozbiliśmy się nad samą wodą.

Na szczęście była to Brda a nie Wisła która w tym czasie podtopiła wiele terenów. Chociaż przeszło nam przez myśl czy by jednak nie rozbić się trochę dalej od brzegu;) Zjedliśmy kolację, pobrodziliśmy po rzece, poleżeliśmy na karimatach i nic nie robiliśmy;).

0 komentarze:

Prześlij komentarz